Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Zbiór tematyczny » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Biblioteki zakładów pracy” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Okres po II wojnie światowej”

 

Protokół punktu bibliotecznego przy Domu Młodego Robotnika w Trzebini

Kolekcja (zbiór/zespół): Biblioteki zakładów pracy, Słowa kluczowe: protokół, Trzebinia, Rafineria Nafty, biblioteka


Protokół zdawczo-odbiorczy punktu bibliotecznego przy Rafinerii Nafty, usytuowanego w Donu Młodego Robotnika w Trzebini, ówczesny adres: ul. Krakowska 12. Dokument został sporządzony w dniu 20 sierpnia 1958 r., przez "obywatela Baciaka"[nieznanego z imienia], występującego jako osoba przekazująca i Ryszarda Dadaka,przejmującego punkt. W punkcie było wówczas 220 książek. Odnotowano też istnienie 27 braków (załączono do protokołu ich spis). Jako przyczynę wystąpienia braków podano w protokole: brak stałej siły fachowej, częste zmiany bibliotekarza oraz dużą przelotowość ludzi sezonowych, co - zdaniem autorów protokołu - wpływa na trudność w egzekwowaniu zwrotów książek. Na protokole pieczęć z napisem "Rada Zakładowa przy Rafinerii Nafty Trzebinia" i podpisem ówczesnego Przewodniczącego Rady oraz pieczątka przejmującego punkt Kierownika Biblioteki (R. Dadak) i osoby zdającej (Baciak). Format A4, stan dokumentu bardzo dobry.


Nazwa dokumentu: Protokół punktu bibliotecznego przy Domu Młodego Robotnika w Trzebini
Dział: Zbiór tematyczny
Kolekcja (zbiór/zespół): Biblioteki zakładów pracy
Teczka (jednostki archiwalna): Okres po II wojnie światowej
Numer ID: CATL 44 C / 3.2.1
Sygnatura: brak
Autor: Dadak, Ryszard+Baciak,?
Data wytworzenia: 1958-08-20
Wytwórca: Rafineria Nafty Trzebinia
Miejsce wytworzenia: Trzebinia
Typ dokumentu: protokół
Język: pol
Licencja: Creative Commons Uznanie Autorstwa - Użycie Niekomercyjne (CC-BY-NC)
Słowa kluczowe: protokół, Trzebinia, Rafineria Nafty, biblioteka
Dostępność: Oryginał dostępny na miejscuZobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Okres po II wojnie światowej"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.