Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Kolekcja osobista » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Krystyna Kowalik” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Niezidentyfikowane z archiwum rodzinnego”

 

Ołtarz Patrona Polski

Kolekcja (zbiór/zespół): Krystyna Kowalik, Słowa kluczowe: biskup, patron Polski, ołtarz


Fotografia przedstawia ołtarz z obrazem, na którym widać postać w stroju biskupim i godło Polski. Wśrod świętych patronów naszego kraju jest dwóch biskupów - św. Wojciech i św. Stanisław za Szczepanowa ( męczennik i biskup krakowski ). Położenie Trzebini w pobliżu Krakowa, a także rozpowszechniony na tym terenie kult św. Stanisława ( w Trzebini istniał niegdyś nawet kosciółek dla ubogich pod jego wezwaniem) wskazywałby raczej, że bohaterem obrazu jest św. Stanisław. Nie wiadomo jednak czy fotografia istotnie została wykonana na terenie gminy Trzebinia. Oryginał zdjęcia - pochodzącego prawdopodobnie z okresu międzywojennego - stanowi depozyt Krystyny Kowalik przechowywany w bibliotece.


Nazwa dokumentu: Ołtarz Patrona Polski
Dział: Kolekcja osobista
Kolekcja (zbiór/zespół): Krystyna Kowalik
Teczka (jednostki archiwalna): Niezidentyfikowane z archiwum rodzinnego
Numer ID: CATL 44 A / 7.3.4
Sygnatura: brak
Autor: b.a.
Data wytworzenia: brak informacji o dacie wytworzenia
Typ dokumentu: fotografia
Prawa do dysponowania publikacją: CC-BY-NC, udostępniła Krystyna Kowalik
Licencja: Creative Commons Uznanie Autorstwa - Użycie Niekomercyjne (CC-BY-NC)
Słowa kluczowe: biskup, patron Polski, ołtarz
Dostępność: Oryginał dostępny na miejscuZobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Niezidentyfikowane z archiwum rodzinnego"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.