Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Kolekcja osobista » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Krystyna Kowalik” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Niezidentyfikowane z archiwum rodzinnego”

 

Siostry zakonne z grupą dzieci

Kolekcja (zbiór/zespół): Krystyna Kowalik, Słowa kluczowe: dzieci, siostry zakonne, uroczystość kościelna


Zdjęcie przedstawia grupę dzieci,w towarzystwie czterech sióstr zakonnych. Nie wiadomo, czy jest to zdjęcie komunijne, czy też fotografia z jakichś uroczystości kościelnych. Dzieci stojące w pierwszym szeregu trzymają w ręku dzwoneczki. Dziewczynki stojące w drugim i trzecim szeregu mają w rękach obrazki i białe lilie. Widoczne na zdjęciu siostry zakonne mają takie nakrycia głowy, jakie miały w okresie międzywojennym Siostry Służebniczki Najświętszej Marii Panny, prowadzące wówczas w Trzebini ochronkę dla dzieci (ocalały dwa inne zdjęcia z tego okresu). Prawdopodobnie są to więc przedstawicielki tego trzebińskiego domu zakonnego, gdyż widoczny tu krucyfiks znajduje się po dzień dzisiejszy na zewnetrznej ścianie kościoła pod wezwaniem Piotra i Pawła. Obecnie Siostry Służebniczki N.M.P. nadal mają swój dom zakonny przy parafii św. św. Apostołów Piotra i Pawła w Trzebini, ale noszą już inne stroje zakonne. Oryginał zdjęcia - wykonanego na tle dużego krucyfiksu - pochodzi prawdopodobnie z okresu międzywojennego i stanowi depozyt Krystyny Kowalik przechowywany w bibliotece. Personalia osób uwidocznionych na tej fotografii nie są znane.


Nazwa dokumentu: Siostry zakonne z grupą dzieci
Dział: Kolekcja osobista
Kolekcja (zbiór/zespół): Krystyna Kowalik
Teczka (jednostki archiwalna): Niezidentyfikowane z archiwum rodzinnego
Numer ID: CATL 44 A / 7.3.7
Sygnatura: brak
Autor: b.a.
Data wytworzenia: brak informacji o dacie wytworzenia
Miejsce wytworzenia: Trzebinia?
Typ dokumentu: fotografia
Prawa do dysponowania publikacją: CC-BY-NC, udostępniła Krystyna Kowalik
Licencja: Creative Commons Uznanie Autorstwa - Użycie Niekomercyjne (CC-BY-NC)
Słowa kluczowe: dzieci, siostry zakonne, uroczystość kościelna
Dostępność: Oryginał dostępny na miejscuZobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Niezidentyfikowane z archiwum rodzinnego"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.