Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Zbiór tematyczny » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Biblioteki zakładów pracy” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Okres po II wojnie światowej”

 

Spis książek i protokół z Biblioteki przy Rafinerii Nafty w Trzebini

Kolekcja (zbiór/zespół): Biblioteki zakładów pracy, Słowa kluczowe: biblioteka, Rafineria Nafty, Trzebinia


Dokument opatrzony pieczęcią "TAJNE" i datą 20 sierpnia 1954, zawiera "Spis książek wycofanych z biblioteki przy Rafinerii Nafty w Trzebini zgodnie z protokołem wzór 2 z dnia 27 października 1952 r." (ogółem 30 pozycji książkowych)oraz oraz dołączony do niego protokół, z którego wynika, iż wspomniana biblioteka posiadała wówczas lokal biblioteczny(1 izba)o powierzchni 20 m2 oraz czytelnię o powierzchni 20 m2. Jako pracownik figuruje Ryszard Dadak, zatrudniony w bibliotece od 12 października 1948. Z innego dokumentu (zob. powiązania)wynika, ze biblioteka posiadała też punkt biblioteczny. na pierwszej stronie dokumentu, pod spisem książek, podpis ówczesnego kierownika biblioteki (Zofia Dadak). Stan dokumentu średni, z uwagi na wykorzystanie cienkiego papieru przebitkowego.


Nazwa dokumentu: Spis książek i protokół z Biblioteki przy Rafinerii Nafty w Trzebini
Dział: Zbiór tematyczny
Kolekcja (zbiór/zespół): Biblioteki zakładów pracy
Teczka (jednostki archiwalna): Okres po II wojnie światowej
Numer ID: CATL 44 C / 3.2.2
Sygnatura: brak
Autor: Dadak, Zofia
Data wytworzenia: 1954-08-20
Wytwórca: Biblioteka Rafinerii Nafty
Miejsce wytworzenia: Trzebinia
Typ dokumentu: spis
Język: pol
Powiązania: CATL XLIV C / 4.9.1
Prawa do dysponowania publikacją: Miejska Biblioteka Publiczna im. A. Asnyka w Trzebini
Licencja: Creative Commons Uznanie Autorstwa - Użycie Niekomercyjne (CC-BY-NC)
Słowa kluczowe: biblioteka, Rafineria Nafty, Trzebinia
Dostępność: Oryginał dostępny na miejscuZobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Okres po II wojnie światowej"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.