Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Kolekcja osobista » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Andrzej Kostka” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Rynek w Trzebini - okres przed II wojną światową”

 

Apteka Radwańskiego w Trzebini

Kolekcja (zbiór/zespół): Andrzej Kostka, Słowa kluczowe: Trzebinia, apteka, Radwański


Fotografia przedstawia Aptekę Radwańskiego w Trzebini,która znajdowała się przy obecnej ulicy Narutowicza, stanowiącej jedną z "odchodzących" od Rynku ulic. Apteka ta nosiła nazwę "Pod Złotą Gwiazdą", od płaskorzeźby złotej gwiazdy umieszczonej pod balkonem na piętrze. Wejście do apteki znajdowało się wtedy na rogu ulicy Narutowicza i Kościuszki (wówczas "Kolejowej"), a więc dokładnie pod balkonem z ową "złotą gwiazdą". Apteka w tym budynku istnieje aż do obecnego - 2011 r. - a przez te wszystkie lata zachowała swoją historyczną nazwę - choć nie należy już do Radwańskich, a po II wojnie światowej przebudowano wejście, umieszczając je bardziej po lewej stronie. Dopiero teraz - w 2011 r. - rozpoczęto budowę nowego budynku, do którego docelowo ma przenieść się Apteka "Pod Złotą Gwiazdą" . Zdjęcie podkolorowane, z okresu międzywojennego.


Nazwa dokumentu: Apteka Radwańskiego w Trzebini
Dział: Kolekcja osobista
Kolekcja (zbiór/zespół): Andrzej Kostka
Teczka (jednostki archiwalna): Rynek w Trzebini - okres przed II wojną światową
Numer ID: CATL 44 A / 4.1.4
Sygnatura: brak
Autor: b.a.
Data wytworzenia: 1918-11-11 - 1939-09-01
Miejsce wytworzenia: Trzebinia
Typ dokumentu: fotografia
Prawa do dysponowania publikacją: CC-BY-NC, udostępnił Andrzej Kostka
Licencja: Domena publiczna
Słowa kluczowe: Trzebinia, apteka, Radwański
Dostępność: Wersja cyfrowa dostępna na miejscuZobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Rynek w Trzebini - okres przed II wojną światową"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.