Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Kolekcja osobista » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Andrzej Kostka” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Rynek w Trzebini - okres przed II wojną światową”

 

Poczta i szkoła przy Rynku w Trzebini

Kolekcja (zbiór/zespół): Andrzej Kostka, Słowa kluczowe: Trzebinia, poczta, szkoła


Widoczne na zdjęciu budynki dawnej poczty (na wzgórzu po lewej) oraz szkoły (po prawej, z wieżyczką - w której był dzwonek wzywający na lekcje) usytuowane są przy obecnej ulicy Piłsudskiego. Fotografię z 1908 roku, udostępnił Andrzejowi Kostce pan Leszek Stolarz. Oba budynki istnieją po dzien dzisiejszy - dawny budynek poczty jest teraz budynkiem mieszkalnym, a w dawnej szkole mieści się Bank "Pekao" - jednakże od strony Rynku zostały częściwo przysłonięte przez nowy obiekt (powstały podczas rewitalizacji Rynku w latach 2010-2011). Istnieje też podkolorowana wersja tego zdjęcia, która była niegdyś wydana w formie pocztówki. Kolorową wersję opublikowano w książce: A. Kostka, J.Piskorz, Trzebiński historie. Trzebinia 2008, s.329.


Nazwa dokumentu: Poczta i szkoła przy Rynku w Trzebini
Dział: Kolekcja osobista
Kolekcja (zbiór/zespół): Andrzej Kostka
Teczka (jednostki archiwalna): Rynek w Trzebini - okres przed II wojną światową
Numer ID: CATL 44 A / 4.1.5
Sygnatura: brak
Autor: b.a.
Data wytworzenia: 1908-01-01 - 1908-12-31
Miejsce wytworzenia: Trzebinia
Typ dokumentu: fotografia
Prawa do dysponowania publikacją: CC-BY-NC, udostępnił Andrzej Kostka
Licencja: Creative Commons Uznanie Autorstwa - Użycie Niekomercyjne (CC-BY-NC)
Słowa kluczowe: Trzebinia, poczta, szkoła
Dostępność: Wersja cyfrowa dostępna na miejscuZobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Rynek w Trzebini - okres przed II wojną światową"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.