Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Kolekcja osobista » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Andrzej Kostka” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Rynek w Trzebini - okres przed II wojną światową”

 

Rynek w Trzebini - okres międzywojenny

Kolekcja (zbiór/zespół): Andrzej Kostka, Słowa kluczowe: Trzebinia, rynek


Rynek w Trzebini w okresie międzywojennym wraz z wlotem do obecnej ulicy Piłsudskiego (po lewej widoczny budynek dawnej szkoły - obecnie Bank "Pekao"). W pierwszym szeregu - z wąsem i w kapeluszu stoi pan Gwizdała. Personalia pozostałych osób nieznane. Grupa stoi naprzeciwko budynku obecnie już nieistniejącego. Był on wzniesiony za kadencji burmistrza Willmanna - w dolnej kondygnacji przeznaczony był na szalety miejskie, a w górnej mieścił dwa sklepy niespożywcze, z których dochody miały utrzymywać owe szalety. Na fotografii widać szyld jednego ze sklepów z częściowo czytelnym napisem : "Polski Sklep [nieczytelne] A. Mazgaj". Fotografię udostępniła Andrzejowi Kostce rodzina Gwizdałów i została ona opublikowana w książce: A. Kostka, J.Piskorz, Trzebiński historie. Trzebinia 2008, s.335.


Nazwa dokumentu: Rynek w Trzebini - okres międzywojenny
Dział: Kolekcja osobista
Kolekcja (zbiór/zespół): Andrzej Kostka
Teczka (jednostki archiwalna): Rynek w Trzebini - okres przed II wojną światową
Numer ID: CATL 44 A / 4.1.8
Sygnatura: brak
Autor: b.a.
Data wytworzenia: 1918-11-11 - 1939-09-01
Miejsce wytworzenia: Trzebinia
Typ dokumentu: fotografia
Prawa do dysponowania publikacją: CC-BY-NC, udostępniła rodzina Gwizdałów
Licencja: Creative Commons Uznanie Autorstwa - Użycie Niekomercyjne (CC-BY-NC)
Słowa kluczowe: Trzebinia, rynek
Dostępność: Wersja cyfrowa dostępna na miejscuZobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Rynek w Trzebini - okres przed II wojną światową"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.