Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Zbiór środowiskowy » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Stowarzyszenie "Nasze Psary"” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Dokumenty archiwalne rodzinne”

 

Akt notarialny z 1910 r.

Kolekcja (zbiór/zespół): Stowarzyszenie "Nasze Psary", Słowa kluczowe: pocz. XX w., akt notarialny, Krzeszowice, Trzebinia, Psary


Akt notarialny z 1910 roku - pomiędzy Janem Kasprzykiem, synem Jacentego, rolnikiem z Psar, jako sprzedającym oraz Maryanną Kasprzyk, włościanką z Psar, jako kupującą. Dokument 4-stronicowy (tu widoczne strony pierwsza i ostatnia). Na stronie pierwszej znaczek skarbowy za 1 koronę i pieczęć okrągła z godłem austriackim i napisem "C.K. Urząd Podatkowy w Krzeszowicach". Na ostatniej stronie znaczek skarbowy za 72 halerze oraz dwie okrągłe pieczęcie z austriackim godłem państwowym i napisami w otoku: "C.K. Sąd powiatowy w Krzeszowicach" oraz "C.K. Urząd Ksiąg Gruntowych w Krzeszowicach" - obok prostokątna pieczęć z uwagą "Zaintabulowano wedle treści uchwały z dnia 10/7 1910...", datą "Krzeszowice, dnia 28 lipca 1910" i podpisami zainteresowanych (Jan Kasprzyk, Zofia Kasprzyk, Maryanna Kasprzyk, Julian Łabuzek). Dokument udostępniło Stowarzyszenie "Nasze Psary"


Nazwa dokumentu: Akt notarialny z 1910 r.
Dział: Zbiór środowiskowy
Kolekcja (zbiór/zespół): Stowarzyszenie "Nasze Psary"
Teczka (jednostki archiwalna): Dokumenty archiwalne rodzinne
Numer ID: CATL 44 B / 13.15.4
Sygnatura: brak
Autor: [podpis nieczytelny]
Data wytworzenia: 1910-06-27
Miejsce wytworzenia: Krzeszowice
Typ dokumentu: źródło historyczne
Język: pol
Prawa do dysponowania publikacją: CC-BY-NC biblioteka - udostępniło Stowarzyszenie "Nasze Psary"
Licencja: Creative Commons Uznanie Autorstwa - Użycie Niekomercyjne (CC-BY-NC)
Słowa kluczowe: pocz. XX w., akt notarialny, Krzeszowice, Trzebinia, Psary
Dostępność: Wersja cyfrowa dostępna na miejscuZobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Dokumenty archiwalne rodzinne"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.