Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Zbiór środowiskowy » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Stowarzyszenie "Nasze Psary"” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Pracownicy, miejsca pracy”

 

Psarscy górnicy, lata 30. XX w. - 3

Kolekcja (zbiór/zespół): Stowarzyszenie "Nasze Psary", Słowa kluczowe: górnicy, Psarzanie, Psary, Gmina Trzebinia


Psarscy górnicy przy szybie kopalni, lata 30. XX w. W XIX wieku działała w Psarach kopalnia „Jan”. Powolny upadek górnictwa zaczął się jeszcze przed I wojną światową. W 1924 roku kopalnie w Psarach należały do Sierszańskich Zakładów Górniczych, ale nie prowadzono w nich już żadnych prac. W latach trzydziestych podjęto znów wydobycie. Według wspomnień Mariana Gągolskiego eksploatacje prowadzono przy pomocy kilofów, łopat i wiader. Szyby były podpierane drewnianymi balami i oświetlane lampami karbidowymi. Urobek ładowano na wóz i odwożono do Sierszy, ponieważ tam znajdowała się bocznica kolejowa. Dokument wraz opisem udostępniło Stowarzyszenie "Nasze Psary".


Nazwa dokumentu: Psarscy górnicy, lata 30. XX w. - 3
Dział: Zbiór środowiskowy
Kolekcja (zbiór/zespół): Stowarzyszenie "Nasze Psary"
Teczka (jednostki archiwalna): Pracownicy, miejsca pracy
Numer ID: CATL 44 B / 13.14.4
Sygnatura: brak
Autor: b.a.
Data wytworzenia: 1930-06-01 - 1939-08-31
Miejsce wytworzenia: Psary
Typ dokumentu: fotografia
Powiązania: CATL 44 B / 13.14.1
Prawa do dysponowania publikacją: CC-BY-NC biblioteka - udostępniło Stowarzyszenie "Nasze Psary"
Licencja: Creative Commons Uznanie Autorstwa - Użycie Niekomercyjne (CC-BY-NC)
Słowa kluczowe: górnicy, Psarzanie, Psary, Gmina Trzebinia
Dostępność: Wersja cyfrowa dostępna na miejscuZobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Pracownicy, miejsca pracy"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.