Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Kolekcja osobista » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Andrzej Kostka” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Sport w Trzebini”

 

Grupa osób na tle samolotu -1

Kolekcja (zbiór/zespół): Andrzej Kostka, Słowa kluczowe: okres międzywojenny, lotnictwo, sport


Fotografia przedstawia grupę osób na tle samolotu (personalia nieznane). Są to prawdopodobnie członkowie Harcerskiego Oddziału Szybowcowego (HOS),grupującego starszą młodzież, który zorganizowany został w Trzebini na wniosek księdza harcmistrza Mariana Luzara i działał w latach 1935-1939. O drużynie tej pisze w swoich wspomnieniach Edward Jaworski, pilot urodzony w Trzebini (przy ul. Głowackiego) - E. Jaworski, Zranione skrzydło. Wspomnienia zielonogórzanina, pilota polskich dywizjonów myśliwskich RAF, odznaczonego Orderem Virtuti Militari. Zielona Góra 1995, strony 13-14.


Nazwa dokumentu: Grupa osób na tle samolotu -1
Dział: Kolekcja osobista
Kolekcja (zbiór/zespół): Andrzej Kostka
Teczka (jednostki archiwalna): Sport w Trzebini
Numer ID: CATL 44 A / 4.5.7
Sygnatura: brak
Autor: b.a.
Data wytworzenia: 1935-01-01 - 1939-09-01
Typ dokumentu: fotografia
Powiązania: CATL XLIV A / 6.100.11
Prawa do dysponowania publikacją: CC-BY-NC, udostępnił Andrzej Kostka
Licencja: Creative Commons Uznanie Autorstwa - Użycie Niekomercyjne (CC-BY-NC)
Słowa kluczowe: okres międzywojenny, lotnictwo, sport
Dostępność: Wersja cyfrowa dostępna na miejscuZobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Sport w Trzebini"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.