Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Kolekcja osobista » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Rodzina Sokołowskich” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Uroczystości religijne - z albumu rodziny Szczęśniaków”

 

Pogrzeb Księcia Kardynała Adama Stefana Sapiehy - 1

Kolekcja (zbiór/zespół): Rodzina Sokołowskich, Słowa kluczowe: Adam Stefan Sapieha, książę, kardynał, pogrzeb, Kraków


Pogrzeb Księcia Kardynała Adama Stefana Sapiehy. Zmarł on 23 lipca 1951 r. w Krakowie - w osiemdziesiątym czwartym roku życia, pięćdziesiątym ósmym roku kapłaństwa i czterdziestym roku sprawowania władzy biskupiej. Jego pogrzeb odbył się 26 lipca tegoż roku, pod przewodnictwem Prymasa Stefana Wyszyńskiego. Uroczystości pogrzebowe stanowiły manifestację wiernych oraz duchowieństwa, w celu okazania wdzięczności dla posługi kardynała Sapiehy. Kardynał pochowany został w Katedrze Wawelskiej, w krypcie pod Konfesją Świętego Stanisława. Na rewersie fotografii prostokątna pieczęć z napisem: "Pamiątka z pogrzebu Księcia Kardynała Adama Stefana Sapiehy w dniu 26.VII.1951". Dokument udostępniła Barbara Sokołowska-Kurek.


Nazwa dokumentu: Pogrzeb Księcia Kardynała Adama Stefana Sapiehy - 1
Dział: Kolekcja osobista
Kolekcja (zbiór/zespół): Rodzina Sokołowskich
Teczka (jednostki archiwalna): Uroczystości religijne - z albumu rodziny Szczęśniaków
Numer ID: CATL 44 A / 11.20.2
Sygnatura: brak
Autor: b.a.
Data wytworzenia: 1951-07-26
Miejsce wytworzenia: Kraków
Typ dokumentu: fotografia
Powiązania: CATL 44 A / 11.20.3
Prawa do dysponowania publikacją: CC-BY-NC biblioteka - udostępniła Barbara Sokołowska-Kurek
Licencja: Creative Commons Uznanie Autorstwa - Użycie Niekomercyjne (CC-BY-NC)
Słowa kluczowe: Adam Stefan Sapieha, książę, kardynał, pogrzeb, Kraków
Dostępność: Wersja cyfrowa dostępna na miejscuZobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Uroczystości religijne - z albumu rodziny Szczęśniaków"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.