Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Zbiór środowiskowy » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Biblioteka Publiczna w Trzebini” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Konkurs wiedzy o Trzebini”

 

Panny Wąsalówne na Rynku w Trzebini w 1935 r.

Kolekcja (zbiór/zespół): Biblioteka Publiczna w Trzebini, Słowa kluczowe: Janina z Wąsalów Wojciechowska, Aleksandra Wąsalówna, rynek, Trzebinia


Fotografia stanowiła ilustrację pracy literackiej - autorstwa Oliwii Jasnos i Karoliny Wojciechowskiej - jaka wpłynęła na konkurs wiedzy o Trzebini, organizowany rokrocznie przez Szkołę Podst. nr.6 im, W. Broniewskiego w Gaju i Miejską Bibliotekę Publiczną im. A. Asnyka w Trzebini. Zdjęcie pochodzi z 1935 roku i przedstawia córki trzebińskiego organisty Wąsali - Aleksandrę oraz Janinę z Wąsalów Wojciechowską (urodzoną w 1912 roku prababcię Karoliny Wojciechowskiej). Obie panię stoją - w towarzystwie nieznajomego mężczyzny - na Rynku w Trzebini, obok kamienicy w której znajdował się do niedawna sklep rybny WIELORYB. W tle widoczne są też kramy żydowskich kupców.


Nazwa dokumentu: Panny Wąsalówne na Rynku w Trzebini w 1935 r.
Dział: Zbiór środowiskowy
Kolekcja (zbiór/zespół): Biblioteka Publiczna w Trzebini
Teczka (jednostki archiwalna): Konkurs wiedzy o Trzebini
Numer ID: CATL 44 B / 1.2.1
Sygnatura: brak
Autor: b.a
Data wytworzenia: 1935-01-01 - 1935-12-31
Miejsce wytworzenia: Trzebinia
Typ dokumentu: fotografia
Prawa do dysponowania publikacją: Karolina Wojciechowska
Licencja: Creative Commons Uznanie Autorstwa - Użycie Niekomercyjne (CC-BY-NC)
Słowa kluczowe: Janina z Wąsalów Wojciechowska, Aleksandra Wąsalówna, rynek, Trzebinia
Dostępność: Wersja cyfrowa dostępna na miejscuZobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Konkurs wiedzy o Trzebini"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.