Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Zbiór środowiskowy » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Biblioteka Publiczna w Trzebini” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Konkurs wiedzy o Trzebini”

 

Adolf Kuciel -żółnierz 12 Pułku Piechoty w Wadowicach

Kolekcja (zbiór/zespół): Biblioteka Publiczna w Trzebini, Słowa kluczowe: Trzebinia, Kopalnia Siersza, Jaworzno, Adolj Kuciel, 12 Pułku Piechoty w Wadowicach


Fotografia stanowiła ilustrację pracy literackiej - autorstwa Anny Ludwikowskiej i Magdaleny Rychlik - jaka wpłynęła na konkurs wiedzy o Trzebini, organizowany rokrocznie przez Szkołę Podst. nr.6 im, W. Broniewskiego w Gaju i Miejską Bibliotekę Publiczną im. A. Asnyka w Trzebini.Fotografia przedstawia pradziadka jednej z autorek pracy - Anny Ludwikowskiej-w mundurze wojskowym. Z informacji zamieszczonej ze wspomnianej pracy literackiej wynika,że przedstawiony na fotografii Adolf Kuciel urodził się 6 czerwca 1911 r. w Szczakowej (obecnie dzielnica Jaworzna), a w 1935 r. brał udział w sypaniu kopca Piłsudskiego w Krakowie na Sowińcu. W 1930 r. nasz bohater wstąpił do 12 Pułku Piechoty stacjonującego w Wadowicach, gdzie nauczył się grać na instrumentach muzycznych. Po powrocie z wojska, w 1936 roku, pracował w zakładach SUPREMA, a następnie w kopalni SIERSZA w Trzebini.Podczas II wojny światowej został zesłany na roboty do Niemiec, skąd powrócił dopiero 6 listopada 1940 r.


Nazwa dokumentu: Adolf Kuciel -żółnierz 12 Pułku Piechoty w Wadowicach
Dział: Zbiór środowiskowy
Kolekcja (zbiór/zespół): Biblioteka Publiczna w Trzebini
Teczka (jednostki archiwalna): Konkurs wiedzy o Trzebini
Numer ID: CATL 44 B / 1.2.3
Sygnatura: brak
Autor: b.a.
Data wytworzenia: 1930-01-01 - 1936-12-31
Typ dokumentu: fotografia
Powiązania: CATL XLIV J / 2.11.2
Prawa do dysponowania publikacją: Anna Ludwikowska
Licencja: Creative Commons Uznanie Autorstwa - Użycie Niekomercyjne (CC-BY-NC)
Słowa kluczowe: Trzebinia, Kopalnia Siersza, Jaworzno, Adolj Kuciel, 12 Pułku Piechoty w Wadowicach
Dostępność: Wersja cyfrowa dostępna na miejscuZobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Konkurs wiedzy o Trzebini"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.