Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Kolekcja osobista » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Franciszek Mazur” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Dokumenty dotyczące Trzebini”

 

Rynek w Trzebini w 1935 r.

Kolekcja (zbiór/zespół): Franciszek Mazur, Słowa kluczowe: Trzebinia


Zdjęcie przedstawia rynek w Trzebini w 1935 r. z charakterystycznymi budynkami tzw. "Sukiennic" i Karczmy o nazwie "U Babki", należącej wówczas do rodziny Kaufer. zdjęcie zostało udostępnione przez Franciszka Mazura, mieszkańca Trzebini i za jego zgodą opublikowane w książce: A. Kostka, J. Piskorz, Trzebińskie historie. Trzebinia 2008 - gdzie dokładnie oznaczono położenie obu tych budynków. Na podstawie tego zdjęcia powstała w 1992 r. akwarela, autorstwa Pawła Kotowicza.


Nazwa dokumentu: Rynek w Trzebini w 1935 r.
Dział: Kolekcja osobista
Kolekcja (zbiór/zespół): Franciszek Mazur
Teczka (jednostki archiwalna): Dokumenty dotyczące Trzebini
Numer ID: CATL 44 A / 9.1.1
Sygnatura: brak
Autor: b.a.
Data wytworzenia: 1935-01-01 - 1935-12-31
Wytwórca: b.a.
Miejsce wytworzenia: Trzebinia
Typ dokumentu: fotografia
Prawa do dysponowania publikacją: CC-BY-NC, udostępnił Franciszek Mazur
Licencja: Creative Commons Uznanie Autorstwa - Użycie Niekomercyjne (CC-BY-NC)
Słowa kluczowe: Trzebinia
Dostępność: Wersja cyfrowa dostępna na miejscuZobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Dokumenty dotyczące Trzebini"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.