Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Zbiór środowiskowy » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Stowarzyszenie "Nasze Psary"” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Kultura i Oświata”

 

Szkoła w Młoszowej - lata 60.

Kolekcja (zbiór/zespół): Stowarzyszenie "Nasze Psary", Słowa kluczowe: "Tysiąclatka", szkoła, Gmina Trzebinia, Młoszowa


Szkoła Podstawowa w Młoszowej, tzw. "Tysiąclatka". Pocztówka z 1969 roku - wydana w marcu tegoż roku, w ilości 1000 sztuk, przez Biuro Wydawnicze RUCH (wykonanie fotografii prawdopodobnie sierpień-wrzesień 1968). Cena owej pocztówki wynosiła wówczas 1,70 zł + 20 gr na SFOS, czyli na Społeczny Fundusz Odbudowy Stolicy. Dzięki SFOS Warszawa wzbogaciła się o dziesiątki nowych obiektów użyteczności publicznej. "Tysiąclatki" czyli "Szkoły Tysiąclecia" były to budynki-pomniki, wznoszone w ramach akcji „Tysiąc szkół na Tysiąclecie Państwa Polskiego” (uroczyste obchody tysiąclecia przewidziano w Polsce na 1966 r.). Wspomniane hasło rzucił w swoim przemówieniu Władysław Gomułka, w dniu 24 września 1958 roku. Pocztówkę udostępniło Stowarzyszenie "Nasze Psary".


Nazwa dokumentu: Szkoła w Młoszowej - lata 60.
Dział: Zbiór środowiskowy
Kolekcja (zbiór/zespół): Stowarzyszenie "Nasze Psary"
Teczka (jednostki archiwalna): Kultura i Oświata
Numer ID: CATL 44 B / 13.5.4
Sygnatura: brak
Autor: K. Jabłoński
Data wytworzenia: 1969-03-01 - 1969-03-31
Wytwórca: Biuro Wydawnicze RUCH
Miejsce wytworzenia: wykonanie fotografii: Psary (wieś w gminie Trzebinia), druk ?
Typ dokumentu: kartka pocztowa
Prawa do dysponowania publikacją: CC-BY-NC biblioteka - udostępniło Stowarzyszenie "Nasze Psary"
Licencja: Creative Commons Uznanie Autorstwa - Użycie Niekomercyjne (CC-BY-NC)
Słowa kluczowe: "Tysiąclatka", szkoła, Gmina Trzebinia, Młoszowa
Dostępność: Wersja cyfrowa dostępna na miejscuZobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Kultura i Oświata"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.