Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Kolekcja osobista » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Henryk Chrzanowski” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Obiekty i uroczystości”

 

Uroczystości z udziałem członków "Sokoła"

Kolekcja (zbiór/zespół): Henryk Chrzanowski, Słowa kluczowe: Towarzystwo Gimnastyczne, Trzebinia, Siersza


Uroczystości z udziałem członków "Sokoła"(rodzaj imprezy i personalia nieznane). Na fotografii widać grupę osób - w większości ubranych w stroje Towarzystwa Gimnastycznego "Sokół" - stojących z pocztem sztandarowym. Być może formuje się pochód z okazji jakichś uroczystości, bo w gronie tym obecne są również dzieci. W tle widać budynek oraz prawdopodobnie most, a po prawej wysoki obiekt o nieznanym przeznaczeniu. Być może jest to teren jakiegoś zakładu pracy. Na terenie obecnej gminy Trzebinia istniały dwa gniazda "Sokoła": w Sierszy-Wodnej (założone w 1904 r.) i w Trzebini (założone w 1907 r.). Otoczenie wskazywałoby raczej na Sierszę. Zdaje się to potwierdzać napis u dołu wstęgi po prawej sztandaru - litery czytane od dołu ku górze tworzą prawdopodobnie wyraz "Siersza". W górnej części drugiej wstęgi jest najpewniej napis "Zarząd Koła"[...] - w dalszej części nieczytelny. Fotografię członków "Sokoła" udostępnił Henryk Chrzanowski.


Nazwa dokumentu: Uroczystości z udziałem członków "Sokoła"
Dział: Kolekcja osobista
Kolekcja (zbiór/zespół): Henryk Chrzanowski
Teczka (jednostki archiwalna): Obiekty i uroczystości
Numer ID: CATL 44 A / 30.1.2
Sygnatura: brak
Autor: b.a.
Data wytworzenia: 1904-04-01 - 1939-08-31
Miejsce wytworzenia: Siersza (?)
Typ dokumentu: fotografia
Prawa do dysponowania publikacją: CC-BY-NC biblioteka - udostępnił Henryk Chrzanowski
Licencja: Creative Commons Uznanie Autorstwa - Użycie Niekomercyjne (CC-BY-NC)
Słowa kluczowe: Towarzystwo Gimnastyczne, Trzebinia, Siersza
Dostępność: Wersja cyfrowa dostępna na miejscuZobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Obiekty i uroczystości"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.