Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Kolekcja osobista » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Andrzej Kostka” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Dwór Zieleniewskich”

 

Dwór w Trzebini

Kolekcja (zbiór/zespół): Andrzej Kostka, Słowa kluczowe: Trzebinia, Dwór Zieleniewskich


Współczesna reprodukcja starej fotografii - wykonana przez Andrzeja Kostkę z przedwojennej pocztówki, znajdującej się w zbiorach Muzeum Regionalnego w Chrzanowie. Fotografia przedstawia wygląd trzebińskiego dworu z okresu gdy jego właścicielką była Gabriela Stępińska, a więc po 7 kwietnia 1905 r. - ale nie później niż 1920 r., gdyż wówczas pozostałości obszaru dworskiego zakupili od Stępińskiej Marian i Paula Zieleniewscy. Foografia ta zosała opublikowana w książce: Trzebinia, zarys dziejów miasta i regionu, pod red. F. Kiryka. Kraków 1994, s.73.


Nazwa dokumentu: Dwór w Trzebini
Dział: Kolekcja osobista
Kolekcja (zbiór/zespół): Andrzej Kostka
Teczka (jednostki archiwalna): Dwór Zieleniewskich
Numer ID: CATL 44 A / 4.9.1
Sygnatura: brak
Autor: b.a. -oryginał, Andrzej Kostka - reprodukcja
Data wytworzenia: 1905-04-07 - 1919-12-31
Miejsce wytworzenia: Trzebinia
Typ dokumentu: fotografia
Prawa do dysponowania publikacją: CC-BY-NC biblioteka - udostępnił Andrzej Kostka
Licencja: Creative Commons Uznanie Autorstwa - Użycie Niekomercyjne (CC-BY-NC)
Słowa kluczowe: Trzebinia, Dwór Zieleniewskich
Dostępność: Wersja cyfrowa dostępna na miejscuZobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Dwór Zieleniewskich"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.